Jesteś tutaj: Strona główna / O Maślicach


O Maślicach

Nasza okolica.
W sąsiedztwie przy ul. Suwalskiej 5 położony jest Zespół Szkolno Przedszkolny nr 12. Najnowocześniejszy obiekt edukacyjny we Wrocławiu. Budynek mieści 400 uczniów, którzy mają do dyspozycji salę gimnastyczną, stołówkę, nowoczesną bibliotekę. W odseparowanej części gmachu znajduje się przedszkole dla stu maluchów. Pierwsze zajęcia odbyły się już we wrześniu 2009 r.
Więcej: www.zsp12.wroclaw.pl naszemiasto.pl oraz www.zim.wroc.pl

SzkolaSuwalska1

Niedaleko powstał Stadion Miejski przy al. Śląskiej 1. Jest to najnowocześniejszy obiekt sportowy we Wrocławiu. Na 21 hektarach zbudowano stadion na około 42 tysiące miejsc. Oprócz realizacji głównego zadania czyli rozgrywek UEFA Euro2012 stadion będzie pełnił funkcje dodatkowe takie jak: zapewnienie mieszkańcom miasta bogatej oferty spędzania czasu wolnego oraz stworzenie miejsca, w którym będzie można organizować wielkie wydarzenia kulturalne takie jak koncerty międzynarodowych gwiazd.
W obrębie Stadionu Miejskiego zaprojektowano przestrzenie, w których odbywać się będą: mecze ligowe WKS Śląsk; imprezy masowe; targi, wystawy i konferencje. Poza tym będzie dyskoteka, kasyno, kluby fitness oraz biura.
Więcej: pl2012 oraz Wrocław2012

stadionmiejskiwroclaw1

Autostradowa obwodnica Wrocławia – to kluczowa inwestycja drogowa dla miasta. Przez Maślice przebiega na estakadzie od ul. Kosmonautów nad ul Królewiecką i Maślicką do mostu na Odrze nad stopniem wodnym Rędzin. Na odcinku zabudowanym zainstalowane są ekrany akustyczne. Przeprawa przez Odrę odbywa się Mostem Rędzińskim. Najdłuższą w Polsce i jedną z najdłuższych w Europie przepraw zawieszonych na jednym pylonie typu H wysokości 122 metrów.
Więcej: obwodnica-wrocławia

Tramwaj Plus - w pierwszej kolejności realizowane będzie połączenie z centrum miasta osiedli Kozanów/Maślice, Nowy Dwór/Muchobór Wielki, Psie Pole/Kiełczów/Zakrzów oraz Gaj/Jagodno. Nowoczesne rozwiązanie komunikacji miejskiej zapewni szybki transport spod stadionu miejskiego nie tylko do centrum miasta.
Więcej: miasta.gazeta.pl

Szpital na Stabłowicach - w nowym Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Pawła II ma być ponad 500 łóżek. Zostaną przeniesione tam wszystkie oddziały, które funkcjonują w przewidzianych do likwidacji Szpitalach: im. Marciniaka przy ul. Traugutta i Kolejowym przy al. Wiśniowej.
Więcej: miasta.gazeta.pl
Wróć do poprzedniej strony