Jesteś tutaj: Strona główna / O Maślicach / Aktualności


Aktualności

Aktywne Maślice - głosowanie

17.07.2017

Nasze Maślice! Nasze osiedle! Wrocław Zachodni

W przyszłym roku (31.03 -01.04.2018) będzie świętować jubileusz 90-lecia włączenia w granice Wrocławia. Rada Osiedla Maślice wraz z grupami wsparcia i mieszkańcami przygotowuje, organizuje dużo hucznych imprez.
Jedna z nich i najważniejsza to MARATON i BIKE MARATON z piknikiem. Impreza zatytułowana "Bieg Odkrywców - poznajemy Wrocław Zachód. Przystanek: historia" została złożona jako projekt nr 57 w Dolnośląskim Budżecie Obywatelskim - Aktywny Dolny Śląsk.
Na organizację tej sportowej imprezy Urząd Marszałkowski może przeznaczyć 31 tysięcy złotych - wszystko zależy od nas mieszkańców, czy wygramy głosowanie.

Dlatego prosimy o GŁOSY!!!
Poniżej link do głosowania
https://aktywny.dolnyslask.pl/budzet/karta-glosowania

projekt nr 57

Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa

09.06.2017

8. Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa 9 - 11 czerwca 2017 r.

Festiwal Dobrego Piwa – międzynarodowy festiwal piwowarski we Wrocławiu, na którym swoje wyroby prezentują browary z Polski i z zagranicy. Głównym organizatorem Festiwalu jest Centrum Kultury „ZAMEK”, którego jako współorganizator merytoryczny wspiera propagatorka domowego warzenia piwa Agnieszka Wołczaska-Prasolik (laureatka Złotego Chmielu 2013).

Inicjatorkami Festiwalu Dobrego Piwa były Joanna Boś, organizatorka imprez w Centrum Kultury „Zamek”, oraz Agnieszka Wołczaska-Prasolik. Swoją pierwszą edycję Festiwal miał w roku 2010, trwał wówczas dwa dni. Od roku 2012 rozszerzony został do 3 dni. W latach 2010-2013 odbywał się na terenach zamku oraz Parku Leśnickiego, znajdującego się na wrocławskim osiedlu Leśnica. Ze względu na stale wzrastającą ilość wystawców oraz odwiedzających, od roku 2014 Festiwal został przeniesiony na esplanadę Stadionu Wrocław na osiedlu Pilczyce.

Czytaj więcej...

Pozwolenie na użytkowanie Augustowska 80-86a

26.04.2017

Pozwolenie na użytkowanie Augustowska 80-86a

Miło nam poinformować, że zgodnie z harmonogramem realizacji budynek przy ul. Augustowskiej 80-86a uzyskał pozwolenie na użytkowanie.

Mieszkania gotowe do odbioru.

Zapraszamy

Chcą nowej szkoły na Maślicach

16.03.2017

Dzieci z Maślic będą chodziły do szkoły na Kozanowie i Stabłowicach, bo na osiedlu jest tylko jedna szkoła podstawowa. Mieszkańcy się buntują i piszą do urzędu miasta z prośbą o nową szkołę.
Mieszkańcy Maślic chcą, by przy ul. Rędzińskiej powstała nowa szkoła podstawowa. Powód? Mieszkańców, a co za tym idzie dzieci, ciągle przybywa, a szkół nie. Rada osiedla napisała w tej sprawie pismo do wrocławskiego magistratu. - W 1946 roku, gdy na Maślicach mieszkało około 600 osób, na osiedlu były dwie szkoły - przy ul. Lubelskiej i przy ul. Maślickiej.

Teraz, gdy na Maślicach mieszka prawie 10 tysięcy osób, mamy tylko jedną szkołą - przy ul. Suwalskiej - oburza się Grażyna Lange, przewodnicząca Zarządu Osiedla. Według nowej siatki szkół, dzieci z Maślic będą chodziły do trzech placówek - Szkoły Podstawowej nr 26 przy ul. Suwalskiej, Szkoły Podstawowej nr 75 przy ul. Ignuta i Szkoły Podstawowej nr 22 w nowym budynku przy ul. Głównej na Stabłowicach. Łącznie we wszystkich trzech szkołach ma docelowo uczyć się prawie trzy tysiące uczniów - 1200 w nowej szkole na Stabłowicach, 950 - w Szkole Podstawowej nr 26 przy ul. Suwalskiej (już po włączeniu do szkoły gimnazjum z ul. Lubelskiej) i 700 w Szkole Podstawowej nr 75 przy ul. Ignuta na Kozanowie.

Czytaj więcej...
Wróć do poprzedniej strony