Jesteś tutaj: Strona główna / O Maślicach / Aktualności


Aktualności

Basen w szkole na Maślicach ?

15.09.2016

We Wrocławiu powstaną baseny szkolno-osiedlowe?

Społecznicy chcą, żeby w ciągu najbliższych trzech lat we Wrocławiu powstało 7 basenów szkolno-osiedlowych. Swój pomysł zgłosili już prezydentowi. Nowe pływalnie na Zakrzowie i Brochowie mogłyby powstać już w przyszłym roku. Kolejne baseny miałby zostać wybudowane na Gajowicach, Maślicach, Gądowie, Nadodrzu i Stabłowicach.

- Ceny w Aquaparku nie są dostępne dla wszystkich. Poza tym wyjście na basen to nie powinna być wyprawa na drugi koniec miasta. Dlatego chcemy budowy basenów szkolno-osiedlowych, które byłby dla mieszkańców „na wyciągnięcie ręki” - mówi Aleksander Obłąk z Akcji Miasto.
Według pomysłu społeczników, nowe pływalnie miałby zostać wybudowane przy siedmiu wrocławskich szkołach. Do godziny 16:00 korzystaliby z nich uczniowie, a wieczorami i w weekendy służyłby lokalnej społeczności.
Akcja Miasto wspólnie z Towarzystwem Upiększania Miasta Wrocławia złożyły w środę pismo do prezydenta Rafała Dutkiewicza. Aktywiści wnioskują o środki na budowę siedmiu miejskich pływalni. Działacze chcą, żeby w przyszłorocznym budżecie miasta zabezpieczyć środki na budowę basenów na Zakrzowie i Brochowie.

Czytaj więcej...

Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa 2016.

07.06.2016

Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa 2016.

Już w najbliższy piątek, 10 czerwca, rusza Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa. Rozpocznie się na esplanadzie Stadionu Wrocław o godz. 12.00.

Wstęp jest wolny.

Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa rozpocznie się w piątek 10 czerwca i trwać będzie trzy dni. To już siódma edycja tej imprezy. Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa jest okazją, by spróbować spróbować różnych smaków złocistego trunku. Wybór jest ogromny, bo na festiwalu znajdzie się aż 70 stoisk piwnych. Dla porównania w ubiegłym roku było ich tylko (albo też aż) 57. Widać, że impreza nabrała tempa, bo na pierwszą edycję przyjechało zaledwie 10 wystawców.
Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa 2016. Jakie piwa znajdziemy na festiwalu?

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Ziemi

20.04.2016

W dniu 22 i 23 kwietnia Ekosystem podstawia na Maślice kontenery na śmieci wielkogabarytowe.

Dziś ruszył nowy szpital na Stabłowicach. "Wszyscy są zestresowani"

31.08.2015

Dziś ruszył nowy szpital na Stabłowicach. "Wszyscy są zestresowani"

Dziś oficjalnie ruszył nowy wrocławski szpital na Stabłowicach. Portal GazetaWroclawska.pl będzie tam dziś przez cały dzień. A wraz z nami goście, m.in. szef spółki która szpital zbudowała, dyrektor placówki, lekarze, pacjenci czy pracownicy pogotowia. Przez cały poniedziałek będziemy opowiadali o tym, jak nowy szpital będzie funkcjonował i sprawdzali jak radzi sobie w pierwszym dniu działalności.

Wielka przeprowadzka Dolnośląskiego Szpitala Specjalistyczny im. T. Marciniaka stała się faktem. Od dziś placówka nie przyjmuje już chorych przy ul. Traugutta i Wiśniowej. Teraz przyjmuje, choć do 7 września w nieco ograniczonym stopniu, w nowej siedzibie przy ul. Fieldorfa na Stabłowicach. Przy Traugutta wciąż działa ambulatorium. Przez cały dzień karetki na sygnale przewożą dziś pacjentów z ulicy Traugutta na Stabłowice. Pierwsi pacjenci dojechali do szpitala po godz. 9.

Czytaj więcej...
Wróć do poprzedniej strony