Jesteś tutaj: Strona główna / O Maślicach / Aktualności


Aktualności

Budynek nr 6 - info

20.08.2015

Centrum Maślic Małych - ostatni budynek nr 6 - szczegóły.

Festiwal Dobrego Piwa

29.04.2015

Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa
Wrocław, Stadion Miejski. 1-3 maja 2015

Maślice: Będzie kąpielisko. Bezpłatne,

10.04.2015

Będzie nowe kąpielisko. Bezpłatne, z grillowiskiem i ratownikami.

Od czerwca tego roku będzie można legalnie kąpać się w Stawie Królewieckim przy ul. Narzędziowej (równoległa do Królewieckiej), niedaleko Biedronki na Maślicach. Miasto uruchomi tam oficjalne, bezpłatne kąpielisko. Wykonano już badania wody, z których wynika, że w stawie można się kąpać. Do tej pory wrocławianie i tak latem korzystali z kąpieliska, ale nielegalnie. Musieli się liczyć z mandatem od straży miejskiej. Legalne kąpieliska mogą wkrótce zostać uruchomione także w stawie Pawłowickim przy Sasankowej, zbiorniku naprzeciw Marino przy Żmigrodzkiej i przy ul. Przybyły (boczna Granicznej).

O tym, że wrocławianie tłumnie korzystają ze Stawu Królewieckiego - choć obowiązuje tam zakaz kąpieli - pisaliśmy przed rokiem. Anna Bytońska z biura prasowego urzędu miejskiego przekonywała nas wtedy, że staw nie spełnia wymogów, a do tego "utrzymanie kąpieliska to duży wydatek, a dwa kilometry dalej są Glinianki". Teraz okazało się, że można pójść na rękę wrocławianom i wcale nie będzie to bardzo kosztowne. Przygotowanie terenu pochłonie 100 tys. zł, a rocznie utrzymanie - 120-150 tys. zł.
Miejsce będzie uprzątnięte, płytka woda oddzielona bojami, na miejscu pojawią się też ratownicy. Dowiezionych zostanie 3 tys. ton piasku, plaża będzie miała 80 na 20 m. Postawione zostaną także grille, ławki i stoły. Obowiązywał będzie regulamin, zgodnie z którym zabronione będzie m.in. picie alkoholu.

Czytaj więcej: Gazeta Wrocławska

Nowe przedszkole ul. Suwalska

27.02.2015

We wrocławskiej oświacie szykuje się sporo inwestycji na ten rok. Dobrą wiadomość mamy dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym: przybędzie około 500 miejsc w przedszkolach, miasto zamierza bowiem wybudować zupełnie nowe przedszkola i przebudować dotychczasowe. Przeznaczy na ten cel 16,6 mln zł.
Wróć do poprzedniej strony