Jesteś tutaj: Strona główna / O Maślicach / Aktualności


Aktualności

Przy Stadionie Miejskim będzie... lodowisko i jarmark

18.12.2012

Na Stadionie Miejskim we Wrocławiu nie będzie w najbliższych miesiącach ani koncertów, ani meczów. Obok stadionu pojeździmy za to... na łyżwach. 2 stycznia uruchomione zostanie tam lodowisko. - Będzie najtańsze we Wrocławiu. Za ulgowy bilet zapłacimy 7 złotych, a za normalny 8 - zachwala Adam Burak, rzecznik spółki Wrocław 2012, która zarządza areną.

Czytaj więcej: Gazeta Wrocławska

Tramwaj Plus przyspiesza

19.10.2012

Tramwaj Plus przyspiesza, ITS coraz inteligentniejszy

Tramwaj Plus coraz sprawniej porusza się po mieście. Sprawdziliśmy to, testując linię 31 Plus na odcinku z Gaju na stadion. Troje dziennikarzy wybrało się tramwajem, samochodem i rowerem w podróż tą samą trasą.

Ku naszemu zaskoczeniu, spotkaliśmy się mniej więcej w połowie przejazdu - na placu Legionów. Ostatecznie, przy stadionie, pierwszy był prowadzący samochód (33 minuty jazdy), następnie podróżująca tramwajem (44 minuty) i wreszcie nasz redakcyjny miłośnik dwóch kółek (46 minut).
A to oznacza, że w porównaniu do zeszłego roku (w październiku 2011 r. testowaliśmy trasę z Gaju na Pilczyce - zobacz: ITS działa, ale rowerem i samochodem dojedziemy szybciej) tramwaj radzi sobie coraz lepiej i traci do samochodu coraz mniej czasu.

Czytaj więcej: Gazeta Wrocławska

Budynek nr 3 - rzuty mieszkań

19.09.2012

Szanowni Państwo zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi mieszkaniami w budynku nr 3. (kliknij)

Mieszkania dostępne w programie Rodzina na Swoim.

Zapraszamy.

Trzeci rynek Wrocławia

02.08.2012

Miasto ma już pomysł, jak ma wyglądać trzeci rynek Wrocławia
Stadion na Pilczycach, galeria handlowa oraz park. Te trzy elementy mają w przyszłości przyciągnąć mieszkańców do tzw. trzeciego rynku Wrocławia. To miejsce, które - zdaniem prezydenta Rafała Dutkiewicza - ma odciążyć klasyczny Rynek, który od nadmiaru turystów i wrocławian czasem po prostu już się dusi.

Drugim rynkiem właściwie już są okolice Hali Ludowej (zoo, fontanna, park Szczytnicki i sama Hala Ludowa).
Trzeciemu rynkowi najwięcej brakuje, aby stał się miejscem spotkań. Jak na razie jest tylko stadion, na którym imprezy są organizowane dość rzadko. Są też Glinianki, które coraz lepiej prosperują w lecie. A dodatkowo pojawił się pomysł, by w zimie otwierać tam lodowisko. Jednak Glinianki nigdy nie będą przyciągały prawdziwych tłumów, bo po prostu jest tam zbyt mało miejsca.

Czytaj więcej: Gazeta Wrocławska

Ruch wokół stadionu EURO 2012

30.05.2012

Tak będziemy jeździć wokół stadionu na Euro.

Miasto ogłosiło ostateczną organizację ruchu wokół stadionu podczas meczów Euro 2012. Dla samochodów zamknięta będzie aleja Śląska.
Bramy stadionu zostaną otwarte trzy godziny przed meczami.

EuroMapa_2012

Organizacja ruchu na 3 godziny przed meczem:
Od Placu Dominikańskiego w kierunku stadionu na ulicach Kazimierza Wielkiego, św. Mikołaja, Legnickiej, Lotniczej do ul. Górniczej komunikacja miejska i pojazdy uprzywilejowane będą miały wydzielony pas ruchu.
Więcej informacji na temat organizacji na czas Euro 2012 we Wrocławiu znajdziesz: TUTAJ!
Organizacja ruchu wokół stadionu w dni meczowe
Al. Śląska zostanie zamknięta dla ruchu ogólnego od godz. 6 rano. Od ul. Lotniczej w rejon stadionu wjazd tylko za upoważnieniem.
Parkingi dla autobusów grup kibiców zorganizowanych przez federacje rozgrywające mecze (posiadający akredytacje) zostaną uruchomione przy ul. Królewieckiej (przy krańcówce) i przy ul. Lotniczej (w okolicy zintegrowanego przystanku tramwajowo - kolejowego).

Telefoniczne Centrum Obsługi Mieszkańca

Informacje o usługach Urzędu Miejskiego Wrocławia

Informacje o organizacji Turnieju we Wrocławiu:

co dzień 8.00 - 18.00 od poniedziałku do piątku

od 7 do 17 czerwca w godzinach 8 - 20:00

w dni meczowe 8.00 - 24.00 (8, 12 i 16 czerwca)

informacje będą udzielane w języku polskim oraz angielskim,
a w dni meczowe także w języku czeskim, rosyjskim i greckim

71 777 777

Numer dyżurny Wrocławia do przyjmowania zgłoszeń 71 770 2222

Czytaj więcej: Gazeta Wrocławska
Wróć do poprzedniej strony