Jesteś tutaj: Strona główna / O Maślicach / Aktualności


Aktualności

Fotoblog z budowy stadionu.

25.11.2009

Ruszyła budowa stadionu na wrocławskich Maślicach, a wraz z nią - nasz fotoblog ze zdjęciami Władysława Kluczewskiego. Będziemy co miesiąc dokumentować dla Was postępy prac i pokazywać jak rośnie arena na Euro 2012.
Czytaj więcej: Gazeta Wrocławska

Wrocławska rewolucja w parkach.

25.11.2009

We Wrocławiu powstanie nowy park na Maślicach. Miasto chce też ożywić niewielkie, zielone skwery.
Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace przy tworzeniu wielkiego 24-hektarowego parku przy przyszłym stadionie na Maślicach. Za kilka miesięcy zacznie się także zmieniać wygląd położonych w Śródmieściu parków: Stanisława Staszica i Stanisława Tołpy.
Czytaj więcej: Gazeta Wrocławska

Pora na wielkie budowanie na zachodzie Wrocławia.

25.11.2009

We wtorek ruszyła budowa stadionu na Maślicach. To tylko jedna z 12 inwestycji w tej okolicy.
Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz podpisał we wtorek umowę z konsorcjum firm, które postawi arenę na Euro 2012. Cztery przedsiębiorstwa z Mostostalem Warszawa na czele zapowiadają, że ruszą z pracami od razu. Na placu budowy już pojawiły się buldożery.
Czytaj więcej: Gazeta Wrocławska

Rusza nie tylko arena.

25.11.2009

Już w tym roku startują inwestycje wokół stadionu na Maślicach.
Wielopoziomowa galeria handlowa o wysokim standardzie, biurowce i hotel powstaną prawdopodobnie na siedmiohektarowej działce między budowanym na Euro 2012 stadionem na Maślicach, a ulicą Królewiecką. Ziemię tę miasto ma wystawić na sprzedaż najpóźniej na początku przyszłego roku.
Czytaj więcej: Gazeta Wrocławska

Tak będzie wyglądał przystanek obok stadionu na Maślicach.

25.11.2009

Wiemy, jak będzie wyglądał nowy przystanek kolejowy i tramwajowy przy stadionie na Maślicach. Miasto i PKP Polskie Linie Kolejowe porozumiały się w tej sprawie.
Przetarg na wykonawcę przystanku, który prawdopodobnie ma się nazywać Wrocław-Stadion, zostanie ogłoszony do końca tego roku. Jego budowa jest zaplanowana na przecięciu linii kolejowej między stacjami Wrocław-Pracze i Wrocław-Kuźniki, a także linii tramwajowej, prowadzącej od Pilczyc do Leśnicy.
Czytaj więcej: Gazeta Wrocławska
Wróć do poprzedniej strony