Basen w szkole na Maślicach?

We Wrocławiu powstaną baseny szkolno-osiedlowe?

Społecznicy chcą, żeby w ciągu najbliższych trzech lat we Wrocławiu powstało 7 basenów szkolno-osiedlowych. Swój pomysł zgłosili już prezydentowi. Nowe pływalnie na Zakrzowie i Brochowie mogłyby powstać już w przyszłym roku. Kolejne baseny miałby zostać wybudowane na Gajowicach, Maślicach, Gądowie, Nadodrzu i Stabłowicach.

– Ceny w Aquaparku nie są dostępne dla wszystkich. Poza tym wyjście na basen to nie powinna być wyprawa na drugi koniec miasta. Dlatego chcemy budowy basenów szkolno-osiedlowych, które byłby dla mieszkańców „na wyciągnięcie ręki” – mówi Aleksander Obłąk z Akcji Miasto.
Według pomysłu społeczników, nowe pływalnie miałby zostać wybudowane przy siedmiu wrocławskich szkołach. Do godziny 16:00 korzystaliby z nich uczniowie, a wieczorami i w weekendy służyłby lokalnej społeczności.
Akcja Miasto wspólnie z Towarzystwem Upiększania Miasta Wrocławia złożyły w środę pismo do prezydenta Rafała Dutkiewicza. Aktywiści wnioskują o środki na budowę siedmiu miejskich pływalni. Działacze chcą, żeby w przyszłorocznym budżecie miasta zabezpieczyć środki na budowę basenów na Zakrzowie i Brochowie.

Czytaj więcej…