Chcą nowej szkoły na Maślicach

Dzieci z Maślic będą chodziły do szkoły na Kozanowie i Stabłowicach, bo na osiedlu jest tylko jedna szkoła podstawowa. Mieszkańcy się buntują i piszą do urzędu miasta z prośbą o nową szkołę.
Mieszkańcy Maślic chcą, by przy ul. Rędzińskiej powstała nowa szkoła podstawowa. Powód? Mieszkańców, a co za tym idzie dzieci, ciągle przybywa, a szkół nie. Rada osiedla napisała w tej sprawie pismo do wrocławskiego magistratu. – W 1946 roku, gdy na Maślicach mieszkało około 600 osób, na osiedlu były dwie szkoły – przy ul. Lubelskiej i przy ul. Maślickiej.

Teraz, gdy na Maślicach mieszka prawie 10 tysięcy osób, mamy tylko jedną szkołą – przy ul. Suwalskiej – oburza się Grażyna Lange, przewodnicząca Zarządu Osiedla. Według nowej siatki szkół, dzieci z Maślic będą chodziły do trzech placówek – Szkoły Podstawowej nr 26 przy ul. Suwalskiej, Szkoły Podstawowej nr 75 przy ul. Ignuta i Szkoły Podstawowej nr 22 w nowym budynku przy ul. Głównej na Stabłowicach. Łącznie we wszystkich trzech szkołach ma docelowo uczyć się prawie trzy tysiące uczniów – 1200 w nowej szkole na Stabłowicach, 950 – w Szkole Podstawowej nr 26 przy ul. Suwalskiej (już po włączeniu do szkoły gimnazjum z ul. Lubelskiej) i 700 w Szkole Podstawowej nr 75 przy ul. Ignuta na Kozanowie.
Czytaj więcej…